Najczęściej kupowane

Promocje

1. Co to znaczy LS?

Oznaczenie LS jest skrótem od angielskich słów low saps oznaczających olej niskopopiołowy. W niektórych przypadkach takich jak np John Deere Extreme Gard 90LS skrót ten oznacza limited slip, co w tłumaczeniu na język polski znaczy ograniczony poślizg.

2. Czym jest norma SAE?

SAE jest oznaczeniem klasy lepkości oleju. Nalpopularniejsze aktualnie w rolnictwie są klasy 15W40, 10W30


3. Co oznaczają skróty CJ, CF?

Zacząc trzeba od tego, że są to jedne z wielu skrótów ozaczających klasy jakości oleju. Najogólniej mówiąc im wyższa ostatnia litera tym wyższa jakość oleju.

4. Co to znaczy STOU?

Jest to skrót pochodzący od słów Super Tractor Oil Universal (STOU). Jest to olej wielofunkcjonalny, który można stosować do silnika, skrzyni, przekładni. Najlepszymi przykładami są Aral Trakotoral 10W40, Fuchs Agrifarm STOU

5. Co to znaczy UTTO?

Jest to skrót pochodzący od słów Universal Tractor Transsmision Oil (UTTO). Jest to uniweraslny olej do stosowania w skrzyniach biegów i przekładanich. Najpopularniejsze z nich to Ambra Multi G 10W30, Akcela Nexplore 10W30, Fuchs Agrifarm UTTO MP.

6. Jaki olej do silnika z DPF?

Oleje do silników wyposarzonych w DPF z reguły mają oznaczenie wskazujące na ich niskopopiołowość. Skróty LS, VR świadczą o tym, że jest to olej niskopopiołowy i można go stosować do silników wyposarzonych w filtr popiołowy.

7. O firmie qmoto.pl

1. Sklep qmoto.pl działa na rynku od ponad roku.

2. jak długo trwa realizacja zamówień?

Zamówienia staramy się realizować w ciągu 24 godzin licząc dni robocze. W przypadku braku towaru na stanie, dział sprzedaży zawsze poinformuje o takim fakcie i postara się znaleść najlepsze rozwiązani np znaleźć zamiennik, który będzie odpowiadał specyfikacji.
Sam proces wysyłki trwa od 24-48 godzin. Jest to czas w którym firmy spedycyjne realizują nasze wysyłi.
3. Nie mogę znaleźć produktu, który chciałbym zamówić.
Jeśli nie możesz znaleźć na stronie szukanego produktu napisz do nas na sklep@qagro.pl lub zadzwoń pod numer 509-682-114. Dział sprzedaży czeka, żeby Ci pomóc :)

3. Oleje silnikowe

Oleje silnikowe mosiadają kilka klas lepkości 15W40, 10W40,... oraz kilka norm głównych norm CF, CJ. Ogólna zasada jest taka, że im wyższa druga litera alfabetu po "C" tym wyższa klasa oleju. Wynika to z coraz to nowych kryteriów, które musza spełniać oleje silnikowe. Z uniwersalnych olei godny polecenia może być Fuchs MOT 15W40, który często używany jest jako zamiennić dla orygnialnego oleju polecanego przez producenta. Mimo to oleje dedykowane takie jak Akcela Engine No.1 15W40, Akcela Unitek 10W40 czy Ambra Masterglod 15W40 lub Ambra Unitek 10W40, są cały czas traktowane jako oleje pierwszego wyboru dla posiadaczy maszych z rodziny CNH (Case, New Holland), ponieważ zapewniają 100% bezpieczeństwo dla użytkowanych maszy.

4. Olej uniwersalny czy dedykowany – który wybrać?

Przy wyborze oleju zawsze lepiej kierować się zrowym rozsądkiem niż ceną. Oleje uniwersalne są olejami spełniającymi wiele norm producentów. Dodatki, które zawierają są tak dobrane, żeby

5. Czy można mieszać oleje?

Generalna zastada mówi "NIE", ponieważ nigdy nie ma pewności czy pomimo spełniania normy SAE np 15W40, pozostałe dodatki będą na takim samym poziomie. Każdy producent ma swją linię technologiczną, która różni się czasem w kilku składowych dodatkach. Wyjątkiem może być olej Ambra i Akcela lub Akros, produkowane przez Petronas Lubricants. Co prawda jeden olej dedykowany jest do maszyn CASE, drugi do New Holland, jednak prawdą jest, że obie te maszyny mają takie same silniki i takie same podzespoły i osprzęt. Dlatego w tym przypadku jest możliwość zamiany oleju Ambra Mastergold 15W40 olejem Akcela


Nie możesz znaleźć interesującego Cię produktu? Zostaw nam swój numer telefonu lub e-mail. Oddzwonimy

} } }